+48 32 336 26 82      info@aptekabracka.pl

Testy specjalistyczne

Glukoza

Test daje możliwość szybkiego i łatwego zbadania poziomu glukozy w warunkach domowych. Wystarczy kropla krwi z palca, aby otrzymać wiarygodny wynik. Wystarczy nakłuć palec i nanieść powstałą kroplę krwi na pole testowe. Badanie glukozy powinno być wykonywane na czczo czyli na 12 godzin. przed wykonaniem badania nie należy nic jeść, ani pić.

Ogólne badanie moczu


W przypadku kontaktu z moczem na poszczególnych polach zachodzą odpowiednie reakcje biochemiczne, które powodują zmianę barwy pola.

Badanie takim testem polega na zanurzenia paska testowego w próbce moczu i wzrokowym porównaniu barwy poszczególnych pól ze skalą barwną na opakowaniu. Należy pobrać próbkę moczu pochodzącą ze środkowego strumienia z pierwszej porannej zbiórki po przebudzeniu. Wynik uzyskujemy w ciągu 30 – 60 sekund.

Ogólne badanie moczu może pomóc w wykryciu wielu chorób np. cukrzycy, żółtaczki, chorób nerek i układu moczowego, które w początkowym okresie przebiegają bezobjawowo, powodując zmiany jedynie w moczu.

Cholesterol

Test pozwala na szybkie, łatwe i samodzielne oznaczenie poziomu cholesterolu. Test wykonuje się z krwi pobranej z palca, wystarczy nakłuć palec i nanieść powstałą kroplę krwi na pole testowe. Za prawidłowy poziom cholesterolu we krwi uważa się wartości cholesterolu poniżej 200 mg/dl. Podwyższony poziom cholesterolu (powyżej 200 mg/dl) jest jednym z głównych czynników ryzyka miażdżycy, która w konsekwencji prowadzi do zawału serca i udaru mózgu.

Helicobacter

Test wykonuje się z krwi z pobranej z palca nanoszonej pipetką na płytkę testową. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych prążków w czasie 15 minut. W większości przypadków zakażenie H. pylori nie daje objawów.

Helicobacter Test wykrywa przeciwciała IgG, swoiste dla bakterii Helicobacter pylori. W celu postawienia ostatecznej diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia, należy zwrócić się do lekarza.

Krew utajona w kale

Test jest domowym testem do wykrywania krwi utajonej w kale.

Wynik otrzymujemy w czasie od 5 do 8 minut.

Obecność krwi w kale towarzyszy wielu schorzeniom, np. :

-hemoroidom,

-krwi w moczu,

-chorobom żołądka.


* Jednak w przypadku wyniku dodatniego - osoba, której badanie dotyczyło, powinna skonsultować się z lekarzem.